Napredak poražen od Crvene zvezde golom u 97. minutu!

Postavljeno: 06.10.2019

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak u Kruševcu rezultatom 1:0, u utakmici 11. kola Superlige Srbije

Pobedonosni pogodak za aktuelnog šampion postigao je Marko Marin iz slobodnog udarca u 97. minutu. Crvena zvezda je sve vreme napadala, imala mnogo više prilika, u dva navrata pogađala okvir gola, ali je do pobede stigla udarcem kapitena u poslednjem napadu. Nadoknada je iznosila pet minuta, u šestom je dosuđen prekršaj na ivici kaznenog prostora i potom je Marko Marin postigao gol iz slobodnog udarca za konačnih 1:0.

Prvo poluvreme u Kruševcu nagoveštavalo je veliku ofanzivu gostujućeg tima, koji je već u petom minutu zatresao mrežu Naopretka.

Učinio je to Miloš Degenek, tako što se posle centaršuta Marka Marina lopta od živog zida odbila do reprezentativca Australije, ali je ipak zastavica bila podignuta.

U 32. minutu vrlo opasnu solo-akciju Matea Garsije u poslednjem momentu prekinuo je Tomislav Pajović. Samo minut kasnije je Marin poslao dugu loptu u kazneni prostor domaćih, Milunović je vratio loptu do Boaćija, koji ipak nije uspeo da savlada Miloševića. Tri minuta kasnije slična akcija, Marin dugačak pas za Milunovića, koji je ovog puta šutirao direktno i vrlo snažno, ali pravo u čuvara mreže Napretka.

U nastavku se Napredak branio svim silama, ponekada sa svih 11 igrača iza lopte u svojih 30 metara terena. To je rezultiralo sa manje šansi u nastavku, ali one koje su stvorili, bile su izvanredne.

Dva puta je pogođen okvir gola. Najpre je prečku pogodio Milan Pavkov u 70. minutu, a potom je u 73. stativu pogodio i Njegoš Petrović.

I onda je Zvezda imala najbolju priliku. Dobila je jedanaesterac zbog dosuđenog prekršaja nad Benom, a potom je isti igrač i uzeo loptu i stavio je na ‘belu tačku’. Reprezentativac Komora je šutirao veoma loše, preko gola i propala je najbolja prilika za goste iz Beograda.

Do kraja meča gledali smo veliku inicijativu Crvene zvezde, ali i dobru defanzivu Napretka. Činilo se da će se Milojevićevi igrači ispromašivati i ostati bez celog plena u gostima, ali je u poslednjem napadu, na već opisan način, Marin pogodio iz slobodnjaka za trijumf Zvezde.

Crveno-beli su se vratili na prvo mesto sa 27 bodova, dva više od drugoplasirane Vojvodine, dok je Napredak 11. sa 11 bodova.