Napredak poražen i od ruske Alanie

Postavljeno: 22.01.2021

U okviru priprema u Antaliji, fudbaleri Napretka odigrali su i drugi pripremni meč, protiv Alanie, petoplasirane ekipe ruske Prve lige. Poraženi su sa 1:0, ali nisu razočarali prikazanom igrom

Posle poraza od poljskog Stal Mjeleca, Napredak je u Antaliji izgubio sa minimalnih 1:0 i od kvalitetne ruske ekipe Alania. I ponovo su Kruševljani pružili solidnu igru, kojoj je, međutim, nedostajala realizacija.

Imali su u prvom delu utakmice fudbaleri Napretka dve prilike, ali Milunović i
Bačanin nisu uspeli da ih iskoriste, pre svega zahvaljući golmanu protivničkog tima Soldatenku. Na drugoj strani, u samoj završnici poluvremena Gurciev koristi loptu nabačenu sa leve strane i postiže gol za Alaniu. Ispostaviće se – jedini na utakmici.

Priliku da u nastavku utakmice anulira rezultat imao je Kočić koji se nije dobro snašao na ivici kaznenog prostora Rusa, da bi u 63. minutu Marjanović loše izveo slobodan udarac za Napredak.

Naredni meč u Antaliji Napredak igra u subotu protiv ruskog Tom Tomska. Sledi utakmica protiv Dinama iz Tbilisija, 26. januara i poslednja provera protiv SKA Habarovskog dva dana kasnije, umesto Ahmat Groznog, pošto je ruski premijerligaš otkazao dogovorenu utakmicu.

S.M., foto: FK Napredak