Napredak nastavio sa pobedama, u Kruševcu nadigran Radnički

Postavljeno: 10.09.2022

Kruševački tim zabeležio i treću uzastopnu pobedu u prvenstvu Super lige Srbije, protiv kragujevačke ekipe Radnički 1923, sa 1:0. Gol odluke postigao Kerkez u 32. minutu.

Govorio je šef Napretkove struke Dušan Đorđević da se serija negativnih rezultata mora jednom završiti. Da je bio u pravu govori niz od tri utakmice u kojima je njegov tim uspeo da zabeleži pobede i tako umnogome poboljša svoj status u aktuelnom prvenstvu Super lige Srbije. U 11. kolu u Kruševcu je savladan Radnički 1923 iz Kragujevca, sa minimalnih 1:0. Pobedi se, međutim, u zube ne gleda, a Kruševljani sada imaju i 11 bodova na tabeli, što je sve razlog za Đorđevićevo zadovoljstvo posle utakmice na stadionu Mladost.

-Radnički je stvarno kvalitetna ekipa i bila je žestoka utakmica, po terenu koji je bio nakvašen i u dosta lošem stanju. Šta drugo da kažem nego da sam prezadovoljan ovom serijom i voleo bih da duže potraje od prethodne kada smo imali loše rezultate. Međutim, u sledećem kolu gostujemo Zvezdi, pripremićemo se za tu utakmicu, da izgledamo najbolje što možemo na tim najjačim mečevima. Vreme je i da se čestita igračima na seriji koja je uspešna i da, jednostavno, proslavimo ovu pobedu – rekao je šef stručnog štaba Napretka Dušan Đorđević.

Igrač odluke bio je Dejan Kerkez, u 32. minutu utakmice. Nemanje Krstić je odlično centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a Kerkez se dobro izborio za poziciju iz koje je glavom naciljao mrežu protivničkog tima. U prvom poluvremenu je Radnički bio ravnopravni rival, šansi je bilo na obe strane, dok su gosti u nastavku neuspešno pokušavali da dodju do izjednačenja, u čemu nisu bili dovoljno konkretni.

Sledeći protivnik Napretku je Crvena zvezda, kojoj kruševački tim gostuje u Beogradu.