Napredak ispao iz nacionalnog Kupa

Postavljeno: 21.09.2016

Favorizovani Partizan pobedio je Napredak sa 3:1 poluvreme 3:0, u Kupu Srbije

Poseta na stadionu u Humskoj je bila vrlo slaba. Ni pobeda u derbiju minulog vikenda nije animirala navijače da dođu na stadion Partizana, gde je bilo oko 1.000 ljudi na početku utakmice. Radni dan i hladno vreme u Beograda su možda uticali, ali ovo je baš slaba poseta za šesnaestinu finala nacionalnog kupa.

Ko će otići u osminu finala Kupa bilo je poznato već posle 35 minuta, kada su fudbaleri Partizana već vodili sa 3:0.

Uroš Đurđević u 19. minutu donosi vođstvo Partizanu. Posle skraćenog kornera Đurđević je uputio loptu ka golu Napretka, prvi njegov pokušaj je izblokiran, dok je drugi put mladi napadač pogodio u suprotan ugao. Golman Petrović je bio nemoćan.

U 25. minutu dvojica fudbalera Napretka se nisu smašla i dozvolila Leonardu da izađe sam pred nemoćnog Petrovića i Napredak je primio i drugi gol.

I treću šansu Partizan je pretvorio u gol u 35. minutu. Prvo je posle Đurđićevog pasa šutirao Leonardo, odbranio je Petrović, ali je odbrana Napretka ponovo bila statična, pa je lopta pala pred Đurđevića koji je volejom zatresao mrežu Čarapana.

Napredak je uspeo do kraja utakmice da samo postigne počasni pogodak u 56. minutu. Centrirao je Urošević iz kornera, a Aleksa Vukanović je na petercu bio sam i gavom sproveo loptu u mrežu. Golman Kljajić nije mogao ništa da uradi.