Meševo osvojilo kup FSRIS

Postavljeno: 31.08.2023

Meševo je osvojilo kup Fudbalskog Saveza Regiona Istočne Srbije pobedivši u finalnoj utakmici u Jagodini ekipu Timočanina iz Knjaževca

Posle velike borbe u regularnom toku utakmica se završila sa 1:1, posle izvođenja jedanaesteraca 4:2 za Meševo.

Timočanin je poveo pogotkom Ivice Jovanovića u 18. minutu, izjednačio je Jovan Zogović u 35. minutu. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromenjen pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Na penal ruletu više sreće je imala ekipa Meševa. Jovan Zogović, Andrija Radovanović, Luka Marković  i Nemanja Žiža bili su precizni sa bele tačke za Meševo. Za Timočanin sa jedanaest metara mrežu su pogodili Dimitrije Petrović i  Mateja Milojković, dok su neprecizni bili  Saša Stojanović i  Nemanja Zdravković  tako da je ekipa Meševa osvojila Kup regiona istočne Srbije i izborila plasman u šesnaestinu finala Kupa Srbije gde će na svom terenu dočekati neku od ekipa iz Super lige, što će biti pravi praznik fudbala za meštane ovog mesta i sve ljubitelje fudbala u Rasinskom okrugu.