Marinković i Mihajlović za budućnost

Postavljeno: 28.04.2024

U drugom kolu plej – ofa fudbaleri Napretka su izgubili na domaćem terenu od kragujevačkog Radničkog 1923 (1:4), ali i nastavili da promovišu mlade igrače iz svoje škole

Kragujevčani su pod Bagdalom opravdali ulogu favorita i nastavili pohod ka Evropi. Sve je rešeno u prvom poluvremenu kada su gosti postigli tri gola.

U nastavku je Napredak imao više od igre, ali uspeo samo jednom da zatrese mrežu gostiju, a strelac je bio Jovan Marinković.

Šef struke kruševačkog superligaša Ivan Stefanović je posle utakmice, čestitajući Radničkom 1923 na zasluženoj pobedi, apostrofirao:

– Izgubili smo utakmicu i tri boda, ali dobili dva bonus igrača, Nikolu Marinkovića i Pavla Mihajlovića. Imamo još mladih fudbalera iz našeg pogona, koji će do kraja šampionata dobiti šansu, jer nastavićemo da rotiramo ekipu.

Napredak u sledećem kolu, u četvrtak, 2. maja (18:30 časova), gostuje kod Čukaričkog na Banovom brdu.