Kiks Napretkovih fudbalera na startu sezone

Postavljeno: 31.07.2023

U prvom kolu Mozzart Bet Super lige Napredak je poražen pod Bagdalom od novajlije u Ligi, pančevačkog Železničara – 0:1! Početak utakmice je kasnio 60 minuta, zbog velikog nevremena, a kada su se stekli uslovi ekipe su se pojavile na terenu.

Priželjkivali su Čarapani da pobedom otvore novi šampionat, ali nisu ispunili očekivanja. Praktično iz jedinog šuta koji je išao u okvir Bajićevog gola, u 28. minutu utakmice, stigli su Pančevci do istorijskog trijumfa u eliti srpskog fudbala.

Nisu domaći fudbaleri uspeli da se oporave od šokantnog vođstva rivala do finiša prvog poluvremena, a onda je u 42. minutu Krstić uzdrmao prečku. Bilo je u nastavku dovoljno vremena za preokret, ali nisu puleni trenera Perišića mogli ni do izjednačenja. Jesu imali inicijativu, daleko veći posed lopte, ali odbrana Železničara, a branili su se gosti uglavnom sa deset igrača, je uspela da odoli.

U drugom kolu šampionata, u subotu (5. avgust, 20:05 h) Napredak gostuje na stadionu „Rajko Mitić“ kod Crvene zvezde.