Još jedan ubedljiv poraz košarkaša Napretka

Postavljeno: 23.01.2022

U subotičnoj Hali sportova Spartak Office Shoes zabeležio pobedu protiv desetkovanog Napredak Juniora sa 81:59 (28:10, 21:9, 14:23, 18:17)

Kada je Košarkaški klub Napredak Junior u pitanju, nažalost – ništa novo. Poraz su košarkaši iz našeg grada pretrpeli i u poslednjem, 14. kolu Druge lige B, ovoga puta u Subotici. Očekivano, lider na tabeli Spartak Office Shoes dominirao je i na kraju slavio ubeljivo, sa 81:59, nanevši Napretku i jedanaesti poraz u ovom prvenstvu.

Već u četvrtom minutu domaćin je vodio sa 11:2, da bi posle sigurnih šuteva za tri poena do kraja prve četvrtine imao sigurnih 28:10. Slično je bilo i u nastavku, Spartak je bio dominantan ispod oba obruča i dobio je prvo poluvreme sa 30 poena prednosti, 49:19. U nastavku su Subotičani igrali znatno opuštenije, ali nisu dozvolili Napretku da im ugrozi visokuprednost. Polovinom poslednje deonice vodili su i sa 73:47, da bi utakmicu okončali sa 81:59, za prvo mesto na tabeli B grupe Druge lige.

U ekipi Napretka najefikasniji je bio Šević sa 20 poena, Spasojević je postigao jedan manje, Radulović je dao 9, Trtović 7 i Vučetić 4 poena.

Napredak Junior je sa tri pobede u prvenstvu ostao na pretposlednjoj poziciji na tabeli.