Još jedan nezaslužen poraz Napretkovih fudbalera

Postavljeno: 22.09.2024

U devetom kolu Mozzart Bet Super lige Srbije Kruševljani su poraženi od lučanske Mladosti – 1:2. Još jednom je VAR “pogurao” Napretkovog rivala, a potom je i sreća okrenula leđa Čarapanima

Evidentna je od starta bila želja Napretkovih igrača da na prvoj utakmici u Kruševcu obraduju navijače. Krenuli su silovito ka golu Stamenkovića od prvog minuta i već u drugom imali šansu da stignu do vođstva. Posle faula nad Petkovićem, dosuđen je slobodan udarac. Krstić je pogodio živi zid, loptu prihvatio Šarić i silovito šutirao, a prekaljeni golman Stamenković odmah nagovestio da će još jednom biti junak pod Bagdalom.

Već u petom minutu „hladan tuš“. Posle jednog napada, koji uopšte nije delovao opasno, pokazali su i glavni sudija Šegrt i njegov pomoćnik Rijevac da je gol – aut i da lopta pripada golmanu domaćih Baleviću. Usledio je, međutim, poziv iz VAR sobe, otišao je Šegrt da pogleda snimak, a potom upro prstom na belu tačku?! Usledila je Pejovićeva realizacija i na semaforu je zasvetlelo 0:1. Nije to demoralisalo pulene trenera Stevanovića, nastavili su da napadaju, imao je Ostojić šansu u 15. minutu, Šarić za malo zakasnio u 22. minutu na centaršut Karaklajića, a minut kasnije, posle projektila Tošeskog, golman Stamenković je uspeo da izvadi loptu ispod prečke…

Lučanci su zapretili u 24. minutu preko Ćirića, ali odlično je Balević intervenisao, međutim, morao je ponovo da vadi loptu iz mreže samo minut kasnije, posle Andrićevog udarca, koji je uz dosta sreće, duplirao vođstvo.

Do kraja prvog poluvremena Stoiljković je uspeo da prepolovi rezultatski minus, imao je i Šarić u poslenjim trenucima prvog dela utakmice priliku za izjednačenje, ali na odmor se, ipak otišlo sa minimalnom prednošću Mladosti.

U nastavku, totalna dominacija Kruševljana, igralo se maltene sve vreme na polovini Lučanaca, ređale su se šanse, ali i dobre intervencije Stamenkovića. U nekoliko situacija i sreća je bila veliki saveznik gostiju i na snazi je ostao rezultat iz prvog poluvremena.

U sledećem kolu Napredak gostuje kod Tekstilca, a utakmica se igra u nedelju, 29. septembra od 15 časova.