I Pravoslavni festival alternativne muzike na Vidovdan u „Zamajcu“
Postavljeno: 27.06.2026
Prvi Pravoslavni festival alternativne muzike Voanerges donosi istorijski spektakl koji će se održati na Vidovdan, 28. juna ove godine, u rok klubu „Zamajac” u Kruševcu
Ovaj jedinstveni događaj ulazi u istoriju kao prvi festival ove vrste u Srbiji. Sa ciljem širenja dobre muzike, hrišćanskih vrednosti i zdrave kreativnosti među mladima, Voanerges započinje svoju misiju u Kruševcu, sa planom da u budućnosti obiđe gradove širom zemlje.
Izvođači koji pokreću istoriju: XI Eleven (Kruševac) – alternativni rok, Eshaton (Beograd) – hevi metal i Stavros (Kruševac) – treš metal.
Festival ima jasnu tendenciju širenja. Organizatori pozivaju i druge umetnike iz alternativnih muzičkih žanrova da se priključe.
Svi koji nose hrišćanski prefiks u svom stvaralaštvu. Svi čija kreativnost širi pozitivnu energiju i nosi dobru poruku.
Dođite da zajedno pomerimo granice i podržimo zdravu alternativnu scenu!
O. M.
XI Eleven/Foto: Nemanja Dačić

Komentari