Fudbalerke Napretka pobedom u Leskovcu najavile baraž

Postavljeno: 11.05.2024

Fudbalerke Napretka u poslednjem kolu Prve lige Srbije za žene i pored toga što su pre ove utakmice obezbedile drugo mesto i učešće u baražu za Super ligu Srbije nisu imale milosti nad trećeplasiranom ekipom Lavica Dubočice.

Kruševljanke su pobedile u Leskovcu sa 2:1 (1:1 poluvreme) i tako sa 43 boda osvojile drugo mesto sa samo bodom zaostatka nad Milutinac Zemunom koji se direktno plasirao u Super ligu i sa čak osam bodova više od trećeplasiranih Leskovčanki.

Inače Napretkove fudbalerke u drugom delu prvenstva nisu izgubile ni jednu utakmicu ali su ih prvog mesta koštali remiji kod kuće sa Milutinac Zemunom i u gostima kod Pravih dama i Kolubare.

Na utakmici Napredak dolazi u vođstvo u 17. minuta preko strelca Mimice Pavlović, izjednačuju domaće igračice preko brzonoge Lene Radovanović u 30 minutu, a pobedu svom timu u 80. minutu evro golom donosi kapiten Lidija Bondžić koja sa 25 metara rafalnim udarcem pogađa mrežu gola domaće ekipe.

Za Napredak sezona se nastavlja 26. maja kada pod Bagdalu stiže novosadska Vojvodina u prvoj utakmici baraža za ulazak u Super ligu, a revanš u „Staroj Atini“ je nedelju dana kasnije.