Fudbaleri Trayala poraženi pod Bagdalom

Postavljeno: 24.09.2024

U osmom kolu Mozzart bet Prve lige Srbije Gumari su pretrpeli minimalan poraz (0:1) na domaćem terenu od novosadske Mladosti GAT

Sve je rešeno u 53. minutu: ispratio je dobro dug pas Šušnjar i pravovremeno utrčao u zaleđe odbrane Gumara i – nije bilo spasa golmanu Simiću!

U prvom poluvremenu „gatovci“ su u većem delu imali inicijativu, ali nisu to uspeli da krunišu golom. Milošev je zapretio u 32. minutu, međutim, dobro je intervenisao Simić. Pet minuta kasnije Šušnjar je lukavao šutirao iskosa, ali lopta je odsela na mreži. Na suprotnoj strani odbrana gostiju je uspešno otklanjala svaku potencijalnu opasnost, pa Živković maltene i nije imao posla.

Posle vođstva gostiju, u poslednjih pola sata trajala je ofanziva Kruševljana. Marinković je idealno „zavrnuo“ loptu u peterac, ali izblokiran je Čumić u 62. minutu. Pet minuta kasnije, pokušao je Marinković, ali dobili su domaći samo korner. Do kraja, u nekoliko navrata iskusni Živković je uspešno intervenisao i sačuvao mrežu netaknutom.

„DEVETKA“ ZA BIVŠEG PREDSEDNIKA

Pred početak utakmice predsednik Trajala Miloš Kocić uručio je poklon bivšem predsedniku Vladanu Gašiću, koji se nedavno povukao sa funkcije.

Devet godina je Gašić bio predsednik Trajala, od Okružne do Prve lige išli su Gumari sa njim na čelu. Zbog toga je na poklon dobio karikaturu u dresu sa brojem 9!