Fudbaleri Napretka u četvrtak gostuju Čukaričkom

Postavljeno: 30.04.2024

U trećem kolu plej – ofa Mozzart Bet Super lige Srbije Kruševljani će odmeriti snage sa još jednim pretendentom za plasman na međunarodnu scenu. U četvrtak (18: 30 časova) sastaju se sa Čukaričkim na Banovom brdu

Osvrnuo se šef Napretkove struke Ivan Stefanović na kratko na poraz (1:4) od kragujevačkog Radničkog u prethodnom prvenstvenom duelu:

-Imao sam sa igračima analizu utakmice sa Radničkim i rekao sam im da je što pre zaborave. Konstatovao sam već da je poraz previsok, gosti su nam iz četiri udarca u prvom poluvremenu dali tri gola. Okrećemo se novom izazovu, čeka nas Čukarički. Ekipa, koja unazad sedam – osam godina igra u Evropi, uvek dobro selektirana. Jaki kao kolektiv, sa odličnim pojedincima poput Ivanovića, Adžića, našeg Kruševljanina Miladinovića… Jure četvrto mesto sa Kragujevčanima i Vojvodinom i sigurno će na teren silno motivisani. Što se nas tiče, opet ćemo kombinovati, što je plan od početka plej – ofa. Imaće šansu igrači iz podmlatka, ali i svi koji su u dosadašnjem delu prvenstva malo igrali. Potrudićemo se da ne uđemo u ritam domaćina i pokušati da izborimo pozitivan rezultat. Igrači su spremni, željni dokazivanja. Na njima je da pruže maksimum, a oni što su imali manju minutažu da dokažu da su bili nepravedno zapostavljeni.

Na konferenciji za medije o gostovanju na Banovom brdu govorio je i defanzivac Nikola Stevanović, ali prvo je imao jednu specijalnu poruku:

-Iskoristio bih priliku da mlađim saigračima čestitam na debiju u nedelju. Želim im puno uspešnih i kvalitetnih utakmica, kako u Napretku, tako i u Super ligi. Okrećemo se Čukaričkom. Ulazimo rasterećeno, ali maksimalno ozbiljno, željni nadigravanja. Mislim da možemo da prikažemo dobru partiju i još jednom dokažemo da nismo slučajno izborili plej – of. Čukarički predstavlja spoj mladosti i iskustva, ima sjajne pojedince, bori se za Evropu, ali nema predaje.