Fudbaleri Napretka slavili u „Zmajevom gnezdu“

Postavljeno: 19.02.2024

U 21. kolu Mozzart Bet Super lige Čarapani su u Beogradu pobedili Voždovac sa 2:1 golovima Zličića i Majdevca

Nikada Napredak u superligaškoj konkurenciji nije uspeo da osvoji tri boda na stadionu na krovu TC Stadion, ali srušena je i ta neugodna tradicija i to u sezoni kada beogradski Zmajevi nisu izgubili ni jednom na domaćem terenu!

Iako nekompletni, Stefan Jovanović je morao da pauzira zbog parnih žutih kartona, a mladi reprezentativac Nemanja Đeković se povredio, odigrali su Čarapani zrelo. Napali od početka i stigli u vođstvo već u osmom minutu preko Zličića, a kada su domaći uspeli da izjednače, znali znalački da odbiju nove atake, istovremeno vrebajući šansu da protiv neugodne i najmlađe ekipe u Ligi, uzvrate i zaprete. I dočekali su svoj 77. minut, kada je asistent kod prvog gola Majdevac „overio“ prvi superligaški trijumf u „zmajevom gnezdu“!

Ova pobeda je i najbolja pozivnica navijačima za nedeljni duel (25.02. – 16:30 časova) sa Novim Pazarom pod Bagdalom.