Fudbaleri Napretka deklasirali Novi Pazar

Postavljeno: 25.02.2024

U 22. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije Kruševljani su bili više nego ubedljivi i slavili nad Novim Pazarom – 3:1, golovima Mršića, Majdevca i Bastajića

Posle trijumfa nad Voždovcem u Beogradu Čarapani su zabeležili drugu uzastopnu pobedu i u prelepom ambijentu kruševačkog hrama deklasirali petoplasirani Novi Pazar, koji je u ovom šampionatu istakao evropske ambicije.

Poveli su domaći posle kornera već u 17. minutu. Zličić je ubacio loptu pred gol gostiju, a najviši u skoku je bio Mršić i glavom je zakucao u mrežu. U istom momentu se sudario sa Krstićem i završio na travi krvave glave. Usledio je prekid i ukazivanje pomoći povređenom defanzivcu, koji se potom pridigao i sa čalmom na glavi ostao na terenu do kraja utakmice.

Na 2:0 je podigao Majdevac u 33. minutu, iz penala, pošto je prethodno zaustavljen na nepropisan način, pa je sudija Minaković pokazao na belu tačku. Poslao je Majdevac golmana Mirkovića na jednu stranu, a loptu na drugu, u nebranjeni deo mreže.

U 40. srca navijača je razgalio i Bastajić, a na semaforu je zasvetlelo – 3:0!

Nekadašnji reprezentativac Ljaljić je u poslednjim trenucima prvog poluvremena smanjio na 3:1 i bio je to konačan ishod utakmice.

Zatresli su, doduše, domaći još dva puta u nastavku mrežu Novog Pazara, ali oba puta je bila podignuta zastavica sudije Harmata podno istočne tribine, pa nije bilo promene rezultata.

U sledećem kolu, u petak (18:30 časova), Napredak gostuje kod Čukaričkog, na Banovom brdu.