Drugi poraz Napretka u Antaliji

Postavljeno: 05.02.2022

Posle ruskog Baltika, i gruzijski Torpedo slavio protiv Napretka (4:1), čija se ekspedicija sutra vraća u Kruševac i od utorka počinju završne pripreme za nastavak prvenstva Super lige

Protiv Torpeda je Napredak igrao u kombinovanom sastavu, bez većine standardnih prvotimaca. Odrazilo se to i na situaciju na terenu, koju je ekipa iz Gruzije na kraju pretvorila u ubedljivu pobedu. U prvom poluvremenu viđen je samo gol Mečedlizea, u nastavku utaikmice je Arabidža povećao vođstvo Torpeda na 2:0, a nadu da se ipak može izboriti pozitivan rezultat vratio je Napretku Kočić, pogotkom iz penala. Ipak, do kraja utakmice Gruzijci postižu još dva gola – strelci su bili još jednom Arabidža i Šulava iz penala, za konačnih 4:1.

Napredak je meč protiv Torpeda odigrao sa sledećim igračima: Savić, Todorović, Đeković, Kojčić, Projić, Milovanović, Krstić, Đ. Jovanović, Ivanić, Mladenović, Džugurdić. Igrali su još Kočić, Nikolić, Pavlović i Stevanović.

Ekspedicija Napretka vraća se sutra u Kruševac. Već od utorka startuje se i sa završnim pripremama za nastavak prvenstva Super lige. Za 14. februar zakazana je utakmica u Novom Sadu, gde će Vojvodina pokušati da se Napretku revanšira za poraz u jesenjem delu prvenstva, kada su Kruševljani pred svojim navijačima slavili sa 2:0.