Druga uzastopna pobeda Napretkovih fudbalera

Postavljeno: 02.09.2023

U šestom kolu Mozzart Bet Super lige Srbije Napredak je savladao Voždovac sa 2:1. Strelci za Čarapane su bili Milan Bojović u 14. minutu iz penala i Dušan Stoiljković u 24. minutu

Tražio je šef struke kruševačkog superligaša Dragan Perišić od svojih igrača da pobedom protiv Voždovca „overe“ subotički trijumf, a oni ga – poslušali! U uzbudljivoj utakmici domaći su krenuli odlično i već u 14. minutu na semaforu je stajalo 1:0. Nadomak gola Voždovca, posle centaršuta Stoiljkovića, oboren je Milan Bojović i dosuđen je penal. Iako nije praksa da izvođač bude igrač nad kojim je načinjen prekršaj, novi vođa Napretkovog napada Milan Bojović je preuzeo odgovornost i na debiju pod Bagdalom postigao 101. superligaški gol! Na 2:0 povisio je Stoiljković, a do kraja prvog poluvremena mogli su domaći i do ubedljivije prednosti, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Drugo poluvreme pripalo je gostima, koji su u 64. minutu preko Burmaza uspeli da smanje na 2:1, ali ne i da stignu do izjednačenja do kraja.

Predstoji sada dvonedeljna pauza u šampionatu zbog obaveza reprezentacije, a u sedmom kolu Napredak gostuje u Novom Pazaru.