Časopis „Putevi kulture“ predstavljen u KPZ Srbije u Beogradu
Postavljeno: 20.03.2016
U sali Kulturno prosvetne zajednice Srbije u Beogradu predstavljen je 24. broj kruševačkog časopisa „Putevi kulture“. Promociju je vodila urednica Jelena Protić Petronijević, a u ime lokalne samouprave govorila je Jelena Milanović, pomoćnica gradonačelnika Kruševca za društvene delatnosti
–Časopis „Putevi kulture“ je vrlo značajan za kulturu Srbije i treba da bude ozbiljno podržan od Ministarstva kulture – istakao je Živorad Ajdačić, generalni sekretar KPZ Srbije, predstavljajući u ime domaćina novo izdanje “Puteva kulture” beogradskoj publici.
Najnoviji broj časopisa za osnovnu temu ima slobodu, o čemu je detaljno govorila Jelena Protić Petronijević. Ona je predstavila i svoj intervju sa Mariom Liguorijem, a preneto je i pozdravno slovo protojereja Aleksandra Erića sa prošlogodišnjeg Sajma knjiga Rasinskog okruga.
Nebojša Lapčević je sa Jasminom Mihajlović razgovarao o temi „Epilog umetnosti je uvek i zauvek sloboda“, a Živomir Milenković se u intervjuu sa prof. dr Markom Atlagićem bavio pedagoško vaspitnim radom sa mladima.
Svoje pesme objavili su: Gojko Đogo, Nebojša Lapčević, Olivera Cvetić, Dragan Marinković, Vukosav Ilić, Saša Miletić, Slobodan Simić, Živko Nikolić, Ljubiša Đidić, učesnici Pesničkog maratona 2015. u KCK i posmrtno Filip Breberina.
U rubrici Pozorište Marija Stojadinović je predstavila zajednički intervju sa autorima i protagonistima predstave „Valjevska bolnica“, Milica Stevanović svoj tekst „Umetnost igre u bodljikavim žicama“, a Dejan Radojević je pisao o monodrami „Kod zlatnog tigra“ Bohumila Hrabala.
O likovnim izložbama i kolonijama pisali su: Veljko Stambolija, Nebojša Lapčević, Vesna Todorović, Marija Stojadinović i Miloš Đorđević.
Objavljeno je i više eseja čiji su autori dr Miloš Marković, Aleksandar Čotrić, Dajana Cvetković Lazić, Veljko Stambolija, Jelena Protić Petronijević, Gordana Vlahović, Rajna Marinković Aleksić, Jasmina Banović i Ljiljana Panić, a Aleksandar Gavrilović se predstavio putopisom.
U rubrici Baština pisali su: mr Dragana Isailović, Nikola Milenković, Dragi Ivić, Rodoljub Boškić, Snežana Đorđević, Darko Mihajlović, Živomir Milenković, Aleksandar Gavrilović i Slavoljub Marković.
Kamerni muški hor „Stanislav Binički“ predstavio je Gradimir Karajović, a kreativne radionice mr Dragoslav Đorđević, Stefan Čović, Jana Milisavljević, Nevena Terzić i Rajna Marinković Aleksić. U rubrici Humor i satira nastupili su: Karlo Minić, Ivko Mihajlović, Bratislav Kostadinov, Saša Miletić i Jasmina Banović.
Promociji časopisa u Beogradu prisustvovali su brojni Kruševljani koji žive i rade u glavnom gradu i autori priloga, a među njima: Dragutin Karlo Minić, novinar i satiričar, Miroljub Aranđelović Rasinski, kompozitor, Marija Stojaković, muzička umetnica i unuka Radojke i Tineta Živkovića, Radmila Mišić, publicistkinja, Slobodan Simić, neuropsihijatar i pisac, Slobodan Milosavljević Gane, slikar i vajar, Rajko Karišić, umetnički fotograf i Nenad Vučetić, aforističar.
Živomir Milenković