28. Vidovdanski kup u plivanju

Postavljeno: 25.06.2024

U sklopu proslave 40 godina od osnivanja Plivačkog kluba Rasina, na zatvorenim bazenima Sportskog centra Kruševac održan je 28. Vidovdanski kup u plivanju

Tom prilikom je učestvovalo 17 klubova iz Srbije i jedan klub iz Bosne i Hercegovine. Ukupno se nadmetalo 294 takmičara, od čega 172 muška i 122 ženska plivača.

Vidovdanski kup je osvojio Sveti Nikola iz Niša čiji su plivači bili najuspešniji na turniru osvojivši ukupno 50 medalja. Iz njihove ekipe je izabran i najbolji trener takmičenja, pa je i ovo priznanje otišlo za Niš.

Najuspešnija plivačica je Martina Tomić iz Paraćina, dok je Nišlija Mateja Mihailović proglašen najuspešnijim plivačem ovogodišnjeg Vidovdanskog kupa.

Pored toga što je bio dobar domaćin i organizator, Plivački klub Rasina je imao zapažene uspehe na sportskom planu. Plivači kruševačkog kluba ukupno su osvojili 14 medalja – 7 zlatnih, 5 srebrnih i 2 bronzane medalje.