KK Napredak: Na kraju sezone – poraz od Mladosti

Postavljeno: 27.03.2016

U poslednjem kolu prvenstva Košarkaške lige Srbije, zeminska Mladost je rutinski, na kraju uz aplauz objektivne kruševačke publike, pobedila domaći Napredak, pred oko 600 navijača u Hali sportova, sa 83:66. Na kraju prvenstva Napredak i Beovuk 72 su šesti i sedmi sa po 39 bodova

Stvari su na ovoj utakmici prebrzo „došle na svoje“. Gosti su furiozno otvorili utakmicu, Beader, Pot i Silađi trojkama u prvim minutima razoružali Kruševljane, tako da je već posle prvih 10 minuta igre bilo 30:13 za Mladost. Vratili su se igrači napretka u igru u nastavku utakmice, dobili dve naredne četvrtine (18:17, 19:17), ali je sve to bilo nedovoljno. U trećoj četvrtini gosti prave seriju od 13:2 i ne dozvoljavaju nikakav preokret…

Dvocifreni učinak u ekipi Napretka imali su Ognjanović sa 12 poena (i 11 skokova) i Milinčić sa 10 poena (12 skokova), dok je u gostujućoj ekipi briljirao Pot sa čak 39 postignutih koševa!

Trudili smo se tokom prvenstva iz petnih žila, ako znamo da su nas i pre njegovog početka mnogi svrstavali u timove koji će se boriti za opstanak. Ja sam znao da sa ovim momcima nećemo imati taj problem i da ćemo da igramo dobro. Pre poslednjeg kola ipak se nije znalo ko će biti četvrtoplasirani tim u Ligi. Ali, ne može da se igra jedna od utamica koje su odlučujuće u sredu ili četvrtak, a druga u subotu. Možda bi da smo igrali u isto vreme, kao i rival u borbi za Super ligu, to dalo veću draž ovoj utakmici, jer budite sigurni da naša ekipa sigurno ne bi igrala ovako prvu četvrtinu, koja je gostima donela prednost. Znači da smo znali da OKK Beograd, koji se bori za opstanak, treba da dobije Tamiš, pitanje je kakva bi bila utakmica ovde u Kruševcu u poslednjem kolu… Mislim da to nije bilo korektno ni prema Mladosti ni prema nama, jer smo korektno i poštenu igrali celu Ligu – rekao je trener Napretka Nebojša Raičević.

Napredak je prvenstvo Košarkaške lige Srbije okončao na sa 39 bodova (kao i Beovuk 72), dva manje od Mladosti i Tamiša ne 4. i 5. mestu. Prvenstvo je osvojio FMP sa 50 bodova, Borac je drugi sa 44, a Konstantin treći sa 43.