Trajal poražen u Novom Sadu od Kabela (2:0)

Postavljeno: 30.11.2019

U pretposlednenjem ovogodišnjem kolu prvenestva Prve Lige Srbije, Trajal ostavio bodove na gostovanju u Novom Sadu. Već u sredu, 4.  decembra, Trajal dočekuje ekipu Dinama iz Vranja

Domaći su od prvog minuta krenuli agresivno i – predvođeni raspoloženim Zoranom Karaćem, Predragom Govedaricom i ostalim igračima – ozbiljno su na početku pripretili. U šansi je bio Vladić ali je njegov udarac završio pored gola.

Međutim, zamalo je Trajl, koji se stalno branio, poveo. Petrović se probio po desnoj strani, uputio centaršut, a Đurović je sa desetak metara udarcem pogodio stativu.

Pritisak domaćih isplatio se minut pre kraja prvog poluvremena. Izborio se na oko 16 metara od gola za loptu kapiten Petrović nakon čega je fauliran. Iz odlično izvedenog slobodnog udarca Zoran Karać je pogodio sami ugao za zasluženo vođstvo.

I u nastavku su Kabelovci napadali. U 64. minutu sudija Ivković je pokazao na belu tačku, kada je u naletu u kaznenom prostoru gostiju golman Stojanović oborio Vladića. Penalk je izveo Karać, a Stojanović prozreo njegovu nameru i iz samog ugla izbio loptu u korner.

U prvom minutu sudijske nadoknade rezervista Žunior prevario je nekoliko čuvara pa i golmana Stojanovića i preciznim udarcem pogodio mrežu za konačan rezultat 2:0.

U dosadašnjem delu prvenstva Trajal je zabeležio pet, pobeda, osam nerešenih rezultata i devet poraza i sakupio je ukupno 23 boda. Pre zimske pauze igra se  još jedno kolo, u kome već u sredu, 4.  decembra, Trajal dočekuje ekipu Dinama iz Vranja.