Rotari klub Kruševac uručio poklone za osam beba

Postavljeno: 26.02.2025

Rotari klub Kruševac nastavio je svoju dugogodišnju tradiciju darivanja beba rođenih na Dan Rotarija. Ove godine, simbolične poklone u vidu novčanih sredstava i osnovnih potrepština za prve dane života dobilo je osam beba rođenih u Službi ginekologije i akušerstva sa neonatologijom Opšte bolnice Kruševac

Ova humanitarna akcija, koju klub organizuje već 18 godina, postala je prepoznatljiv gest pažnje i podrške novorođenim Kruševljanima i njihovim porodicama.

– Ovo je akcija koja se kod nas tradicionalno održava. Do sada je, na naš dan, za ovih 18 godina rođeno 80 beba. Rotari klub je uvek bio tu da daruje bebe i mame. U pitanju je neka simbolična pomoć u vidu novca i potrepština za prvi period nakon rođenja– izjavio je Saša Ristić, predsednik kluba.

Ovakve donacije i pažnja društveno odgovornih organizacija od velikog su značaja za bolnicu i pacijente.

– Radujemo se svim posetama i pažnji koju nam pruža bilo ko iz našeg grada. Ovoj akciji se jednako raduju i majke i osoblje, osim toga, Rotari klub je tu za svaku neophodnu pomoć našoj ustanovi i našim građanima, tako da nam u mnogome pomažu i olakšavaju funkcionisanje naše bolnice – istakla je Vesna Stević Gajić, direktorka Opšte bolnice Kruševac.

 

Ostale vesti

Komentari

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

back-to-top