Remi Napretkovih fudbalera u Pančevu

Postavljeno: 28.07.2024

U drugom kolu Mozzart Bet Super lige Srbije Kruševljani su odigrali nerešeno – 1:1 sa Železničarom i osvojili bod u gostima

Nije bilo puno šansi u Pančevu, ali Železničar je u većem delu utakmice diktirao tempo, posebno u prvom poluvremenu. Krunisali su domaći inicijativu u 36. minutu. Posle centaršuta sa leve strane preletela je lopta Vukajlovića, sačekao je kapiten pančevačkog tima Romanić i matirao Savića – 1:0. Bio je to i konačan ishod prvog dela susreta.

Imao je Železničar već u 55. minutu idealnu priliku da stigne do „plus dva“. Marinković je na nepropisan način zaustavio Ezea, što je ustanovljeno u VAR sobi i dosuđen je penal. Loptu je na belu tačku namestio kapiten domaćih Romanić, ali „pročitao“ ga je Savić i uhvatio „živu“ loptu. Zaigrali su potom naši momci agresivnije i angažovanije u fazi napada i posle lepe akcije u 71. minutu umakao je Karaklajić pažnji odbrane Železničara, odlično prihvatio jednu dubinsku loptu, poveo je nekoliko koraka i rutinski savladao Popovića za konačnih 1:1 i prvi bod u ovom šampionatu.

U sledećem kolu, u petak (02.08. – 20 časova) Kruševljani su domaćini beogradskom IMT – u, ali još uvek nije poznato gde će se ta utakmica igrati.