Remi Napretkovih fudbalera na gostovanju

Postavljeno: 29.09.2024

U 10. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije fudbaleri Napretka odigrali su nerešeno – 0:0 sa Tekstilcem na gostovanju u Bačkoj Palanci

Kišom natopljen teren, vrlo brzo je bio prekriven blatom i bilo je jasno da od lepog fudbala neće biti ništa, prosto nije bilo moguće kontrolisati loptu na željeni način, ni razmeniti nekoliko tačnih dodavanja. Zbog toga su, kako je vreme odmicalo, i jedni i drugi pokušvali preskakanjem sredine terena i dugim pasovima da stignu do gola rivala…

Zatresla se mreža domaćih već u 15. minutu, međutim gol Stoiljkovića nije priznat, jer je asistent Obradović bio u nedozvoljenoj poziciji. Deset minuta kasnije imao je Stoiljković idealnu priliku. Dijagonalom ga je pronašao Obradović, činilo se da je mat neminovnost, ali požrtvovano se bacio Marjanović, izblokirao Napretkovog napadača, epilog – samo korner. Do kraja prvog poluvremena pokušao je i Obradović glavom sa 15 metara, a čuvar mreže Tekstilca, iskusni Brać je dobro procenio da će lopta završiti pored gola.

Krenuli su momci trenera Stevanovića u ofanzivu od starta drugog poluvremena, ali u nekoliko navrata na visini zadatka je bio golman Brać, a onda su u roku od dva minuta dva puta opasno zapretili domaći. U 69. minutu Ostojić je uspeo da osujeti Zekića, tom prilikom se i povredio, a potom je fantastičnom intervencijom mladi golman Balević sačuvao mrežu netaknutom posle udarca Davidovića iz neposredne blizine.

U finišu je viđen obećavajući kontrapad Čarapana, koji nije imao željeni epilog. Tukao je potom Vukajlović za malo iznad gola, a u trećem minutu nadoknade vremena, posle velike gužve pred golom Tekstilca, niko od gostujućih fudbalera nije uspeo da ubaci loptu u mrežu i bodovi su podeljeni na ravne časti…

U sledećem kolu Napredak dočekuje ekipu Novog Pazara.