Prva pobeda Napretka ove sezone, Mladost GAT pala u Kruševcu

Postavljeno: 30.08.2022

Na celoj utakmici viđen je samo po jedan šut u okvir protivničkog gola – Napretkov je bio precizan i doneo je kruševačkom timu minimalnu (1:0), ali izuzetno značajnu pobedu

Prvo poluvreme je bilo mršavo, sa samo jednim udarcem u oba tima upućenim u okvir gola! Ali je i taj šut bio dovolja za vođstvo Nepretka, koje je doneo u 21. minutu Marko Šarić, prvim golom u svom novom timu. Krstić je sa desne strane uputio centaršut, na koji je pravovremeno odgovorio Šarić šutirajući glavom sa ivice peterca. Kada se sve sabere, bio je Napredak bolji u prvom delu utakmice, imao je 53 odsto poseda lopte i zasluženu prednost.

Ni u drugom poluvremenu nismu uživali u posebno kvalitetnoj fudalskoj predstavi. Gosti su imali želju da dođu do izjednačenja, ali su se sve njihove akcije završavale na tridesetak metara od gola Napretka, osim u 88. minutu,  kada je Petrić šutirao nakon slobodnog udaraca Arsića na gol domaće ekipe, a Nikola Petrić odbranio. Do kraja meča završilo se sa samo po jednim udarcem u okvir protivničkog tima, uz nešto veći posed lopte (55 odsto) gostiju iz Novog Sada.

Napredak je posle 14 utakmica najzad zabeležio pobedu, prvu posle 11. aprila, u prošlom prvenstvu.

Šef stručnog štaba Napretka Dušan Đorđević svakako da može biti zadovoljan ishodom utakmice:

– Sigurno da je sada mnogo lakše. Napredak dugo ne zna za pobedu, nešto se očigledno uvuklo da je osam kola u plej-ofu i ovih uvodnik šest-sedam kola ove sezone prošlo tako kako je prošlo. Na nekim utakmicma smo i pružili nešto, ali nam se nije vratilo, nismo imali sreće. Ova pobeda je minimalna pobeda i teško izvojevana, ali nadam se zaslužena. Sve je posle takvih situacija, takvih kriza, u kakvoj se Napredak našao složeno, ja sam i sa ekipom bio svestan da će sve i kada dođe doći teško. Ali, najzad smo prelomili i krećemo, nadam se, u neka bolja izdanja Napretka.

Sa pet osvojenih bodova Napredak je 14. na tabeli. U desetom kolu gostuje u Subotici Spartaku ŽK.

Napredak: Petrić, Jovanović, Kerkez, Đeković, Prijović, Putinčanin, Krstić, Vukajlović, Mićin, Matić, Šarić.

Mladost GAT: Milojević, Mijić, Kovačević, Milovanović, Ilić, Jočić, Mlađović, Marušić (Savković), Maksimović, Radulović, Mirosavljev.