Poraz rukometašica u komšijskom derbiju

Postavljeno: 20.10.2024

U okviru šestog kola Super rukometne lige, rukometašice Napretka su u komšijskom derbiju poražene od niške Naise rezultatom 28:31 (13:16)

Gostujuća ekipa bolje ulazi u meč, konstantno je u prvom poluvremenu u vođstvu i na kraju prvog dela pravi prednost od tri gola razlike, te se na odmor odlazi rezultatom 13:16 u korist Naise.

U nastavku, Napredak pokušava da dođe do preokreta, međutim Nišlijke odbijaju sve nalete i na kraju ostvaruju sasvim zasluženu pobedu rezultatom 28:31.

Nakon šest odigrana kola Napredak sa učinkom od jedne pobede, pet poraza i dva osvojena boda odlazi na dvonedeljnu pauzu zbog reprezentativnih obaveza.

Sledeće, sedmo kolo je na programu 2. i 3. novembra kada Kruševljanke gostuju ekipi Bora.