Poraz Napretka u Novom Pazaru

Postavljeno: 01.04.2022

U premijernom meču 29. kola Super lige, Novi Pazar slavio pre praznim tribinama svog stadiona protiv Napretka sa 1:0

– Prvo poluvreme smo prosuli, izgubili prvih 45 minuta i kada se takve stvari dogode vrlo je teško vratiti se. Bili smo konkretniji i bolji u drugom poluvremenu, ali ne dovoljno da se vratimo. Čestitam Novom Pazaru na pobedi.

Ovim je rečima prokomentarisao poraz Napretka u Novom Pazaru šef stručnog štaba Zoran Milinković, koji je danas debitovao na jednom prvenstvenom meču na klupi Napretka. Nažalost, nije mu se posrećilo, Napredak je nastavio neslavnu seriju u kojoj ove godine nije zabležio pobedu u šampionatu Super lige. Time su se i šanse Kruševljana da izbore plej-of posle narednog kola svedene na teoriju, a puno toga biće jasnije posle preostalih utakmica ovog kola.

Pobednika današnjeg meča odlučio je Stefan Dimić u 18. minutu. Iskoristio je pas Filipa Jovića koji Dejan Kerkez nije uspeo da zaustavi i posle njegovog neoprostivog kiksa fudbaleru Novog Pazara nije bilo teško da postigne gol. Imao je isti fudbaler još dve odlične prilike u prvom poluvremenu, ali ih nije iskoristio.

Imao je i Đorđe Jovanović šansu da se upiše u strelce i donese izjednačenje Napretku, ali je njegov šut u 24. minutu odbranio golman domaćih. Zanimljivo je da je to bio i jedini udarac u okvir gola Novog Pazara koji su Kruševljani uputili na ovoj utakmici.

U drugom poluvremenu krenuli su osetno odlučnije, konkretnije, pokazali su više želje, ali sve to nije bilo dovoljno da pogode protivnički mrežu. Doduše, učinili su to u 68. minutu preko Saše Marjanovića, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Imao je i u 57. minutu Jovanović lepu priliku da izjednači rezultat, ali nije iskoristio konfuziju u redovima odbrane domaćih.

U 76. minutu Melunović je atraktivno pokušao i mogao da postigne jedan od efektnijih golova u Super ligi ove sezone, ali je lopta završila pored gola. Bio je to sporni momenat u kojem je Napredak tražio penal zbog starta Vujanca nad Jovanovićem, ali od najstože kazne nije bilo ništa.

Kruševljani su u ovom trenutku osmi na tabeli sa 34 boda, u iščekivanju preostalih mečeva 29. kola, dok su Pazarci predali začelje Metalcu, pa su na pretposlednjem, 15. mestu sa 25 bodova. Za kraj ligaškog dela takmičenja, Napredak iduće nedelje u Kruševcu dočekuje poslednjeplasirani Metalac iz Gornje Milanovca.