Pobeda Napretkovih, poraz Trayalovih fudbalera

Postavljeno: 07.02.2024

U poslednjoj proveri pred nastavak šampionata fudbaleri Napretka danas su savladali Jedinstvo 1936 sa 3:0.

U prvom poluvremenu viđena je totalna opsada gola srpskoligaša, a dominaciju su krunisali golovima Majdevac u 22. i Blagojević u 26. minutu. U nastavku utakmice trener Gaćinović je promenio kompletnu postavu, a iako je bilo nekoliko šansi treći gol je viđen u samom finišu, kada je Stanojlović postavio konačnih 3:0. Napredak u ponedeljak, od 16 časova, dočekuje subotički Spartak.

Prijateljsku proveru danas su imali i fudbaleri Trayala, koji su sastali sa Metalcem. Prvoligaš iz Gornjeg Milanovca je bio uspešniji i slavio pod Bagdalom sa 2:1. Jedini gol za Gumare, u 89. minutu postigao je Beskorvajni, koji je imao još nekoliko prilika da poboljša golgeterski učinak.

Trener Momčilović, na ovoj utakmici dao je šansu dvojici kadeta da debituju za prvi tim. Prve minute u seniorskoj konkurenciji upisali su Dunjić, rođen 2008. i godinu dana stariji Vučić.