Pobeda Napretkovih fudbalera protiv Trsteničana

Postavljeno: 14.08.2024

U sklopu priprema za subotnju prvenstvenu utakmicu sa Spartakom, koja se igra u Lazarevcu, fudbaleri Napretka su, u prijateljskoj utakmici savladali sa 4:0 PPT Trstenik

Očekivano, protiv novog srpskoligaša, Napredak je sve vreme dominirao, iako je trener Stevanović na teren poslao kombinovani sastav, u želji da pruži šansu i igračima koji su imali manju minutažu u dosadašnjem delu prvenstva. Krunisali su Čarapani inicijativu u 15. minutu, kada je Bubanj pogodio posle lepe akcije. Nisu Trsteničanini bili strogo orjentisani na defanzivu i u 27. minutu, da je Milićević malo bolje podesio „nišanske sprave“, posle akcije po levoj strani, mogli su do izjednačenja, ali tukao je napadač Trstenika tik pored gola.

U 31. minutu šutirao je snažno Milivojević, zakačila je lopta iskusnog defanzivca Milovanovića, koji je ne tako davno nosio Napretkov dres, i odsela u mreži gostiju. Na novi gol se čekalo do 66. minuta: Karaklajić je centrirao sa leve strane, a na drugoj stativi Stoiljković dočekao loptu i glavom je zakucao u mrežu nemoćnog Markovića. Primorani su bili Trsteničani do kraja da se brane, a u finišu šansu je iskoristio mlađani Smiljković, koji je nedavno stigao iz niškog Reala i potpisao profesionalni ugovor, a u predstojećoj sezoni biće, pre svega adut omladinske ekipe. Pogodio je u 84. minutu, za konačnih 4:0.