Pobeda Napretka za miran zimski san

Postavljeno: 18.12.2021

Ovogodišnju sezonu Super lige Srbije Napredak je okončao pobedom, pred svojim navijačima, protiv Spartaka sa 1:0 i nastavak sezone u idućoj godini dočekaće na petom mestu tabele sa istim brojem kao i Vojvodina koja je četvrta

Napredak je zasluženo slavio u Kruševcu, bio je konkretniji, opasniji i sa više izglednih prilika, sa kojima se na naplatu ipak moralo sačekati do drugog poluvremena. U 64. minutu Spartak je ostao bez jednog igrača, kada je Đurasović isključen nakon oštrog prekršaja nad Petrom Đuričkovićem.Trener gostiju Gaćinović odgovorio je izvršio trostrukom izmenom, ali to nije bilo dovoljno rešenje.

Šest minuta kasnije, Napredak je došao do prednosti upravo preko Đuričkovića, koji je precizno ciljao dalji ugao Dugalićevog gola, a golman Spartaka nije da zaustavi udarac bivšeg prvotimca Radničkog, kome je ovo bio prvi gol ove sezone u dresu Kruševljana. Napredak je već iz sledeće akcije mogao da potvrdi pobedu, ali ovaj put se mreža gostiju nije zatresla, kao ni u 87. minutu kada je ispred gola Spartaka bio Bačanin.

Do kraja je Napredak prilično rutinski sačuvao prednost, trudio se da loptu drži što dalje od svog gola, gosti su u 92. minutu pripretili preko Bogićevića, koji je ipak jako slabo šutirao iz izgledne pozicije.

Napredak je tako došao do devetog trijumfa u sezoni, pa je prvi deo sezone okončao na visokom petom mestu na tabeli sa 30 bodova. Važan trijumf Kruševljana kada je u pitanju borba za plej-ofa, ali i tako željeni plasman u Evropu.