Nezasluženi poraz Napretkovih fudbalera na Banovom Brdu

Postavljeno: 01.03.2024

U 23. Kolu Mozzart Bet Super lige Srbije fudbaleri Napretka su izgubili u Beogradu od Čukaričkog sa 2:1

Po svemu viđenom na Banovom brdu zaslužili su Kruševljani bar bod, koji ime je izmakao u 89. minutu, kada je posle slobodnog udarca Milojevića, pobednika odlučio Pavkov i iz neposredne blizine smestio loptu glavom u Savićevu mrežu. Tom prekidu i slobodnom udarcu prethodio je očigledan faul nad Stefanom Jovanovićem, ali nije dosuđen. Bio je koban za Kruševljane taj sudijski previd…

Posle 45 minuta vodili su Čarapani, stigli do prednosti preko Bastajića u poslednjim trenucima prvog dela utakmice. Imali pre tog gola i nekoliko dobrih prilika, najbolju u 19. minutu kada je Marjanović iz slobodnog udarca uzdrmao prečku, a lopta se odbila na gol – liniju, ali nije htela u mrežu…

Od 27. minuta Čarapani su igrali bez Mršića, koji je povredio, ali su nastavili srčano da se bore, a nije ih omelo ni izjednačenje već u 48. minutu. Imali su u 62. minutu šansu da ponovo stignu do vođstva, ali sreća je u ovoj utakmici bila saveznik Brđana.

U sledećem kolu, u četvrtak, 7. marta, Napredak dočekuje TSC…