Kruševac domaćin finalnog turnira: Srem juniorske šampionke Srbije
Postavljeno: 12.05.2026
Odbojkašice „Srema“ iz Sremske Mitrovice osvojile su titulu prvaka Srbije u konkurenciji juniorki, pošto su u finalu završnog turnira Prvenstva Srbije, odigranog u Kruševcu, savladale ekipu Crvene zvezde rezultatom 3:2. Posle velike borbe i pet setova, Srem je do trofeja stigao nakon preokreta, po setovima 18:25, 30:28, 25:22, 23:25 i 15:11.
Bronzana medalja pripala je ekipi „Omladinca“ iz Novih Banovaca, koja je u meču za treće mesto bila bolja od „Beograda“ rezultatom 3:1 (25:18, 22:25, 25:17, 25:21). Za najkorisniju igračicu (MVP) turnira proglašena je Marija Babalj, korektor ekipe „Srema“, koja je svojim partijama dala veliki doprinos osvajanju šampionske titule.
Medalje, pehare i priznanja najboljim ekipama i pojedincima uručili su predstavnici Odbojkaškog saveza Srbije, lokalne samouprave i organizatora turnira, među kojima su Petar Bogunović, Nevena Plavšić, Zoran Pavličević, Lazar Jović, Ivan Radivojević, Vladimir Medenica, Nenad Davidović, Goran Veljović, Svetlana Pereković, Slavoljub Tanasković i Slobodan Stojiljković.
M. J.
