Jedinstvo 1936 remiziralo, Trstenik PPT pobedio

Postavljeno: 22.09.2024

U uzbudljivim utakmica sedmog kola Srpske lige Istok, Kruševačko Jedinstvo 1936 je na svom terenu igralo nerešeno sa ekipom Brzog Broda iz Niša rezultatom 2:2.

Jedinstvo 1936 je bolje otvorilo ovaj susret i golovima Jovića u 10 minutu i Jovanovića povelo sa 2:0, gosti iz Niša ubrzo konsoliduju redove i izjednačuju rezultat na 2:2 preko Jankovića u 17 minutu i Stojkovića u 41 minutu koji postižu golove.

Taj rezultat se ispostavio kasnije kao konačan na ovoj zanimljivoj i neizvesnoj utakmici do samog kraja.

Inače na ovom meču Jedinstvo 1936  nije iskoristilo kazneni udarac  koji je izveo Đorđe Kotlajić koji nije bio precizan sa bele tacke.

Kruševljani sa 13 bodova nalaze se na četvrtom mestu na tabeli.

Fudbaleri Trstenika PPT su konačno obradovali svoje navijače pa su na terenu pored Morave zabelezili prvu pobedu u ovogodisnjem šampionatu, minimalnu ali vrednu rezultatom od 1:0 nad ekipom Timoka iz Zaječara. Strelac pobedonosnog gola za Trsteničane bio je Luka Marković u 30 minutu iz jedanaesterca.

Ekipa Trstenika zauzima četrnaesto mesto na tabeli sa 4 osvojena boda. U sledećem osmom kolu Srpske lige Istok 28/29.09. Jedinstvo 1936 gostuje kod Jagodine, dok Trstenik PPT ide na noge ekipi Dinamo Jug u Vranju.