Fudbaleri Napretka završili pripreme u Turskoj
Postavljeno: 23.01.2026
Tokom dve nedelje u Beleku, gde je ekipa imala idealne uslove za rad, odigrane su četiri kontolne utakmice. Protiv rumunskog Hermanštada bilo je 2:2, protiv Tobola, trećeplasiranog tima kazahstavnskog prvenstva – 0:0. Sedmoplasirana ekipa uzbekistanskog šampionata Navbahor je savladana sa 3:0 i na kraju je usledio prvi poraz – 0:1 od bugarske Lokomotive iz Plovdiva
Bez obzira na poraz od Lokomotive iz Plovdiva (0:1), trenutno šestoplasirane ekipe u bugarskom šampionatu i učesnika četvrtfinala nacionalnog kupa, u poslednjoj proveri, šef stručnog štaba Nikola Drinčić nije nezadovoljan:
– Odigrali smo odlično protiv izuzetno kvalitetnog protivnika. Gol smo primili posle naše greške, lošeg pasa na klizavom terenu, sa druge strane stvorili smo dosta šansi, bili više nego ravnpravan rival. Možda je i bolje što se desio taj poraz, kao opomena da ne poletimo, ali generalno, apsolutno sam zadovoljan kompletnim pripremama. Što smo tražili, to smo i dobili. Momci su bili radni, fokusirani, usvojili su sve naše zahteve. Posle dužeg vremena nismo imali ni jednu povredu. Izuzev Krstića, koji je nekoliko dana imao temperaturu, niko nije bio ni bolestan, niti propustio i jedan trening – „raportira“ šef stručnog štaba Nikola Drinčić.
Napredak je danas pre podne odradio poslednji trening u Turskoj i krenuo put Srbije. Slede dva slobodna dana, a od ponedeljka počinje završna faza priprema za nastavak šampionata…
– Čeka nas izuzetno zahtevna prolećna sezona. Svesni smo situacije u kojoj se nalazimo, ali posle odrađenog u Turskoj, uvereni smo da ima mesta optimizmu. Neće biti lako, ali cilj nije nedostižan. Sledi nam završna nedelja rada i bićemo maksimalno spremni za Javor – uverava trener Drinčić.
S.M.
