Fudbaleri Napretka poraženi u duelu sa Partizanom

Postavljeno: 01.10.2023

U 10. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije fudbaleri Napretka danas su na domaćem terenu izgubili od beogradskog Partizana sa 2:0

Gostovanje u Kruševcu, godinama unazad, predstavljalo je težak ispit za beogradske crno – bele. Ne i ovom prilikom. Imali su domaći u prvom poluvremenu tek jednu šansu, u devetom minutu, kada je Bojović glavom poslao loptu za malo pored gola. Potom, do kraja utakmice, igralo se maltene sve vreme na Napretkovoj polovini.

Raspoloženi Natho je dirigovao napadima gostiju, odlično upošljavao svoje napadače i golman Kruševljana Savić bio je konstantno na iskušenjima. Odlično je čuvar Napretkove mreže intervenisao u nekoliko navrata i bio najbolji pojedinac u redovima ekipe trenera Perišića, iako je dva puta kapitulirao.

Matirao ga je u poslednjim trenucima prvog poluvremena Kalulu, a u 75. minutu viđen je autogol Stefana Jovanovića. U međuvremenu, imali su domaći priliku za izjednačenje u 68. minutu. Ljubomirac je odlično proigrao Bojovića, koji je snažno šutirao iz prve, ali na pravom mestu bio je golman Beograđana Jovanović i sprečio da lopta završi u mreži.

U sledećem kolu, u petak, od 18 časova, Napredak gostuje kod niškog Radničkog.