Fudbaleri Napretka pobedili Novi Pazar

Postavljeno: 06.10.2024

U 11. Kolu Mozzart Bet Super lige, posle velikog preokreta u drugom poluvremenu, Kruševljani su na domaćem terenu, golovima Bastajića i Krstića, savladali Novi Pazar sa 2:1

Značaj utakmice okovao je noge Napretkovim igračima i delovali su prilično rezervisano u prvom poluvremenu. Osim u 38. minutu, kada u gužvi pred golom gostiju nije bilo pravog rešenja, nisu Čarapani stvorili ni jednu šansu ozbiljnu šansu. Prethodno je u istom minutu, bilo opasno na suprotnoj strani, a mladi Balević je fantastičnom intervencijom sačuvao mrežu netaknutom, posle udarca Vidakovića sa 18 metara. Još jednom je Vidaković, u uvodnim minutima zapretio, ali istakao se i tada Napretkov omladinski reprezentativac i skrenuo loptu u korner.

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena usledio je „hladan tuš“ za domaće navijače i tropotezni mat: Mesarović je poslužio kapitena Ljajića, koji je „spojio“ sa golom Antvija i gosti su stigli do vođstva – 0:1!

Reagovao je trener Stevanović i u nastavku na teren poslao kapitena Bastajića, koji se vratio iz povrede i napadača Obradovića. Nešto kasnije pravo osveženje su bili Marjanović i Miletić. A, kapiten je odmah doneo izjednačenje. Napretkov bivši defanzivac Mršić je intervenisao rukom na samoj ivici šesnaesterca i dosuđen je slobodan udarac. Odgovornost je preuzeo Bastajić, tukao nebranjivo, uz samu stativu i na semaforu je zasvetlelo – 1:1!

Rasplamsala se tada borba na terenu, uzvratili su gosti u 60. minutu. Tri puta je golman Balević, odlično intervenisao, otklonio opasnost pošto je Mesarović ubacio loptu u petarac, osujetio potom Vidakovića, na kraju odbranio i udarac Ljajića iz neposredne blizine. U još nekoliko navrata do kraja mlađani čuvar mreže Lazar Balević je hladnokrvno i uspešno reagovao, kao da je bar deset stariji, od 17 godina, koliko mu je.

Deset minuta kasnije mogao je Napredak do preokreta. Iskusni Marjanović je sjajno proigrao Obradovića, ali iz neposredne blizine usledio je šut – nebu pod oblake. Odlično su u 79. minutu kombinovali Miletić, Bastajić i Karaklajić, stigli nadomak gola Popovića, epilog – samo korner. Oduzeo je potom Miletić loptu kapitenu gostiju Ljajiću, krenuo sam, ali uspeo je Popović da izbaci loptu u korner.

I kada se očekivao kraj, preuzeo je glavnu ulogu Krstić, prvo je dobro tukao, a golman Popović krajnjim naporom skrenuo loptu u korner. Posle Marjanovićevog ubacivanja iz ugla, usledila je povratna glavom za Krstića, koji je pogodio za pobedu i velika tri boda za Kruševljane.

Predstoji pauta od dve nedelje, zbog obaveza reprezentativnih selekcija, a Napredak daje trojicu reprezentativaca. U omladinskoj će debitovati Lazar Balević, a za mladu reprezentaciju nastupaju Mihajlo Petković i Nikola Miličić.