Fudbaleri Napretka osvojili bod na Banovom Brdu

Postavljeno: 19.10.2024

U 12. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije Čarapani su u gostima odigrali nerešeno – 0:0 sa četvrtoplasiranim Čukaričkim

Očigledna je bila ideja – pojačana odbrana, sa trojicom štopera, discpilinovana igra i dobro zatvoreni prilazi golu Balevića, a kada se oduzme lopta – brza tranzicija i pokušaj da se ugrozi gol domaćina. I nikako Čukarički nije uspevao da pronađe pukotinu u Napretkovoj odbrani, a svaki protivudar Stevanovićeve čete delovao je itekako ozbiljno. Već u petom minutu, posle centaršuta Ignjatovića, imao je Obradović dobru šansu, ali nije uspeo na željeni način da zahvati loptu. Posle novog napada, osam minuta kasnije, a ponovo je Karkalijić uputio centaršut, pokušao je Ostojić na pronađe lopti put do mreže, neuspešno. Pet minuta kasnije, nakon kornera, još jednom je Ostojić bio u prilici da se upiše u listu strelaca, izblokiran je, probao je potom Miletić, ali odbranili su se Brđani.

Na suprotnoj strani, prvi put su domaći zapretili u 36. minutu, dobro su kombinovali Docić i Stanković, usledila je asistencija za Cvetkovića, koji je imao čist zicer i  – pogodio stativu. Desilo se to u trenutku kada su Kruševljani imali igrača manje, pošto se ukazivala pomoć Obradoviću kome je pukla arkada, nakon prekršaja Sisoka.

Poslednju šansu da stigne do vođstva imao je Napredak u finišu prvog dela utakmice. Karaklajić, koji je zadavao dosta problema odbrani Čukaričkog, je lepo poslužio Obradovića na ivici peterca, ali uspeo je gostujećeg napadača da izblokira Stevanović i – mreže su mirovale u prvom poluvremenu.

Testirao je Sisoko golmana Balevića u 48. minutu, dobro je tukao sa distance, ali nije se dao iznenaditi najmlađi akter na terenu, baš kao i deset minuta kasnije, kada je, maltene iz identične pozicije pretio Sisoko. Odličan je Balević bio i u 61. minutu, a Tedić je glavom ciljao pod prečku.

Oslobodili su se puleni trenera Stevanovića pritiska na kratko i u 65. minutu Obradović je imao još jednu šansu da promeni stanje na semaforu, uputio mu je dobro loptu po dijagonali Ignjatović, ali ni ovom prilikom nije bilo promene rezultata.

Usledila je nova ofanziva Čukaričkog, u nekoliko navrata Bukorac, koji je sjajno komandovao odbranom je raščišćavao gužvu, a i Balević je spustio rampu, osujetio i opasnog Tedića u 85. minutu, potvrđujući reprezentativni kvalitet i na kraju stanje na semaforu je ostalo nepromenjeno – 0:0. Bez golova, ali značajan bod za Čarapane sa teškog i tradicionalno neugodnog gostovanja …