Bogat repertoar u bioskopu „Kruševac“ do kraja marta

Postavljeno: 17.03.2016

U bioskopu „Kruševac“ 19. marta koncert Amire Medunjanin, 20. marta počinje prikazivanje komedije „Braća po babine linije“ a 24.marta pozorišna komedija „Škola za ljubavnike“

Amira2Pevačica sevdalinki Amira Medunjanin u pratnji gitariste Ante Gela održaće koncert 19. marta u Bioskopu Kruševac.

Ulaznica košta 800 dinara na biletarnici Bioskopa Kruševac i u Klubu Kulturnog centra Kruševca.

Nastupima u Kragujevcu, Nišu i prvi put u Kruševcu i Kraljevu, Amira nastavlja uspešna druženja sa publikom u Srbiji, gde je samo prošle godine rasprodala beogradski Sava centar, i napunila dvorane i pozorišta u Kragujevcu, Zrenjaninu, Pančevu, Paraćinu i Somboru.

Uvijek to budu prekrasni susreti, na kojima pričamo zajedničku priču povezani sa publikom nekim nevidljivim nitima. Interakcija sa ljudima koji dođu, odvoje dva sata i podjele ih sa nama, odlučuje u kom pravcu će koncert ići. Sve nekako krene drugim tokom od zacrtanog – kaže Amira.

Uticajni publicista Peca Popović u nedavnom osvrtu na Amirin koncert u Somboru napisao je:

– Amira stalno niže ogrlice od skrajnutih pesama, zanosa i strasti, znajući da nema ničega radosnijeg od mogućnosti da se ponovo plače uz stare pesme ali na novi način. Njena posebnost se ogleda i u dodavanju novih vrednosti utišanim zvucima prošlosti.

Na dosadašnjih nekoliko albuma, od kojih je poslednji „Silk & Stone“ (2013), Amira je ponudila svoje nadahnuto videnje sevdalinki i narodnih pesama iz BiH, Srbije ili Makedonije kao što su „Ah šta ćemo ljubav kriti“, „Kradem ti se u večeri“, „Kaleš bre Ando“, „Mito bekrijo“, „Marijo Deli Bela Kumrijo“, „Kafu mi draga ispeci“, „Zajdi, zajdi“ i „Jano mori“, „Što te nema“…

Od brojnih priznanja kritičara u svetu treba izdvojiti mišljenje novinara londonskog Gardijana Garta Kartrajta (Garth Cartwright), koji je naziva „bosanskom Billie Holiday“, ističući „način na koji se igra sa sevdahom, nalazeći novi kontekst i formu u tradiciji staroj stotinama godina“.

SkolaZaLjubavnike

ŠKOLA ZA LJUBAVNIKE – pozorišna predstava  25. MART 2016. u 20:00 sati. Cena ulaznice je 800 dinara i možete je kupiti na biletarnici bioskopa „Kruševac“.

Predstavu je režirao Bojan Stojčetović. igraju Milan Vasić, Jelena Rakočević Cekić, Milan Kalinić, Aleksandra Cucić i Bojan Stojčetović.

Радња ове представе је смештана у Италији, крајем 50-их година.

Муж и жена, јако успешни у свему што раде, упадају у брачну колотечину. Потреба да се из ње изађе по сваку цену, доводи до пар њихових одлука, које ће им променити животе.

Наизглед обични брачни проблеми, претвориће се у невиђене компликоване ситуације, које ће на најкомичнији начин пробати да реше. Као што свака једначина има једну, или две непознате, тако се и у њихов проблем јављају три “непознате“, које им само додатно компликују ситуацију.

Крајње чудна служавка, кућни пријатељ адвокат, као и унајмљени професор, за још чуднију школу, потрудиће се да компликовано доведу у крајње замршено. А крајње замршено, у реално незамисливо. Нико од њих није оно што јесте. Нити је оно што јесте, оно што они мисле.

На брилијантно-комичан начин нас Милан Васић и Јелена Ракочевић, враћају у оно време, када је могуће било немогуће.

BracaPoBabineLinije

BRAĆA PO BABINE LINIJE  20. marta od 18 i 20:30 sati, ostalim dnima od 18 i 20 sati. Ulaznica košta 250 dinara i kupuje se na biletarnici bioskopa „Kruševac“.

Главним јунацима, Радашину i Милашину (Радош Бајић и Милорад Мандић Манда), стиже исто писмо, упућено сваком понаособ.

Вођени сном о лепшем животу и решењу свих проблема, они, сходно инструкцијама које су добили у писму, крећу из Петловца на пут …

И како то у животу често бива, уместо да стигну до Београда где их чека далеки рођак из Аустралије, Радашин ће залутати у планинама са тајанственом плавушом (Јелена Гавриловић), а Милашин заглавити у селу Враново, на планини Соколовица, са које пуца видик на Зону безбедности.

На овом путу ће им се придружити и остали радознали становници Петловца, који ће се, вођени различитим циљевима, у једном моменту наћи на истом месту, са истим питањем: „Где су браћа по бабине линије!?“

 

Ostale vesti

back-to-top