Zvezda izvukla bod protiv Napretka u Beogradu

Postavljeno: 23.07.2016

Napredak je u  Beogradu na stadionu „Rajko Mitić“ protiv favorizovane Crvene Zvezde vodio sa 2:0, ali su domaćini uspeli do kraja utakmice da poravnaju rezultat i spasu jedan na startu Super lige

Strelci: (Plavšić 60, Sikimić 81 – Gobeljić 42, Vukanović 47)

Stadion: Rajko Mitić  Gledalaca: 7.000 Sudija: Vlado Glođović (Vrbas)

Crvenazvezda: Kahriman, Petković, Luković, Fibel, Ristić, Le Talek, Poletanović (od 84. Babunski), Plavšić (od 61. Vijeira), Ruiz, Srnić (od 61. Mouče), Sikimić

Napredak: Petrović, Varga (od 87. Lemajić), Projić, Simonović, Abraham, Šljivić, Markoski, Vulić, Gobeljić, Urošević (od 46. Vukanović), Ndiaje

Igrač utakmice: Frimpong (Napredak)

Domaćini su dobro otvorili utakmici i prvi put pripretili već u 3. minutu. Prvu dobru šansu Zvezda je imala u 10 minutu, kada je udarac Srnića sa 10-ak metara zaustavio je golman Kruševljana Petrović.

Napredak je posle petnaest minuta igre uspeo da se oslobodi pritiska i u 18. minutu stvorio prvu i to veliku šansu. Urošević se lako oslobodio pratnje Petkovića na levoj strani, uputio je centaršut Ndiajeu, koji je ipak gađao pravo u Kahrimana.

Napadi fudbalera Zvezde su se nastavili i praktično svi igrači Napretka su bili na 40 metara od svog gola, jednom je posle prekida samo Fibel probao da matira goste. Sve kontre Naapretka lako su bile anulirane.

U 42. minutu Napredak dolazi do gola prednosti, kada je Gobeljić pobegao Fibelu i Ristiću, i zatresao mrežu, a gol nije proslavljao! Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:0 za Napredak.

Na samom početku drugog poluvremena u 47. minutu Vukanović koji je zamenio Uroševića, praktično iz prve šanse povećava prednost napretka na 0:2! Sa strelcem nije duel izdržao Ristić, cela odbrambena linija je pala u postavljanju!

Sjajnim udarcem sa 30 metara Plavšić u 60 minutu vraća crveno-bele u igru, golman kruševljana nije mogao ništa da učini da spase mrežu. Neočekivano, odmh posle pogotka trener domaćina Božović je strelca Zvezdinog gola izveo iz igre. Plavšića i Srnića na terenu su zamenili Vijeira i Mouče.

zvezda2

Samo što su pošli sa centra gosti su mogli da ponovo povedu sa dva gola razlike ali je Vukanović sa pet metara pogodio prečku pošto je golman Zvezde Kahriman ipak zakačio loptu.

U 80. minuru utakmice još jedna šansa za Zvezdu. Ruiz je prošao po levoj strani i vratio loptu u sredinu odakle ju je Poletanović bukvalno dodao golmanu Petroviću.

Igrači Crvene zvezde u 81. minutu dolaze do tako željnog izjenačenja. Mouče je probio po desnom krilu i centrirao u peterac odakle je Sikimić glavom prosledio loptu u mrežu.

Zvezda je u 90. minutu imala priliku za potpuni preokret. Mouče je opet vrlo dobro centrirao, a Le Talek je glavom sa pet metara neometan promašio ceo gol.

Na kraju posle konačnog rezultata 2:2, opšti utisak je da je na startu Superlige, branilac titule Crvena zvezda izbegla poraz.

U 2. kolu Super lige Napredak u petak 29. jula, dočekuje na svom stadionu ekipu Partizana.