Vojvodina u Kruševcu bolja od Napretka

Postavljeno: 28.07.2019

Odlična igra tima Nenada Lalatovića na gostovanju u Kruševcu gde nisu pobedili od 2014. godine, a gde su pre samo tri meseca primili pet golova.Napredak posle prva dva kola Superlige bez bodova, ali i bez postignutog gola

Novosađani su opravdali ulogu favorita i potvrdili ono što se pričalo pred početak sezone – da će da se bore za visok plasman.

U veoma intenzivnom meču po kišovitom vremenu ekipa Nenada Lalatovića je imala nekoliko prilika da povede u prvom poluvremenu, međutim promene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

Odluka je pala u 50. minutu. Posle kornera lopta je došla do Ognjena Đuričina koji je sa ivice šesnaesterca opalio iz prve i pogodio mrežu.

Svoje šanse imao je i Napredak, ali ne i relaizaciju. „Čarapani“ su u finišu utakmice sve karte bacili u napad, ali ne samo da nisu opasnije ugrozili goste, već su u trećem minutu sudijske nadoknade vremena primili i drugi gol.

Dejan Zukić je posle kontranapada i solo prodora prevario svog čuvara i golmana Miloševića i postavio konačnih 2:0.

Tokom drugog poluvremena je trener gostiju Nenad Lalatović zaradio žuti karton pošto je često napuštao prostor predviđen sa članove stručnog štaba i nije prestao nakon nekoliko opomena, kao ni pošto mu je Marković pokazao javnu opomenu.

Kruševljanima je ovo drugi poraz, pošto su na startu bili slabiji od Čukaričkog.

Drugo kolo Super lige:

Napredak – Vojvodina 0:2 (Đuričin 50, Zukić 90+3)

Subota:

TSC – Mladost 5:1 (Lukić 9. jedanaesterac, Antonić 16, Silađi 45+3. jedanaesterac, Tumbasević 49, Šinković 73 – Eliomar 72)

Mačva – Inđija 2:2 (Adamović 49, Ašćerić 84 – Vidić 19, Janjić 88)

Crvena zvezda – Radnički 2:0 (Pavkov 41, Ben 85)

Radnik – Spartak 4:0 (Danoski 31. jedanaesterac, Georgijev 40, 50 Zlatanović 72)

Proleter (NS) – Voždovac 2:2 (Stamenić 74, Mirosavljev 77 – Jevtić 59, Nišić 64)