Vojvodina pobedila Napredak uz dva promašena penala

Postavljeno: 14.02.2022

Posle zimske pauze, nastavljeno je prvenstvo Super lige Srbije. Fudbaleri Vojvodine pobedili su Napredak rezultatom 1:0.

Pobednik je odlučen u 54 minutu utakmice. Veljko Simić je odlično reagovao posle dobrog centaršuta Lazarevića i udarcom glavom savladao golmana Napretka.

Napredak je pripretio samo iz kornera, kada je Marjanović pokušao da iznenadi Rockova, ali je lopta prošla iznad prečke.

Vojvodina je mogla da reši utakmicu sredinom drugog poluvremena, ali dva puta u dva minuta nije iskoristila penal. Prvo je šutirao Bojan Matić u 73. minutu, a Nikola Vasiljević je odbranio. Posle intervencije VAR-a, penal je ponovljen zbog toga što je jedan igrač Napretka ranije ušao u kazneni prostor. Izvođač je promenjen, ovog puta šutirao je Zukić, ali je i njemu Vasiljević odbranio jedanaesterac.

Na žalost, u Novom Sadu nije prošlo bez nemilih scena. U toku meča došlo je do tuče na tribinama. Policija je odmah reagovala i uhapsila učesnike.

U sledećem, 23. kolu kolu, Naprudak koji je ostao na 30 bodova u Surdulici gostuje trinaestoplasiranom Radniku.