Visok poraz Napretka u Surdulici

Postavljeno: 03.03.2019

I ove subote fudbaleri Napretka su ostavili bled utisak, dozvolivši da ih Dinamo iz Vranja, iako poslednjeplasirani tim na tabeli, pobedi u Surdulici sa čak 4:0 (1:0)

Da su tek bleda senka tima iz prvog dela prvenstva Super lige, fudbaleri Napretka pokazali su i u utakmici protiv Dinama. Doduše, upozoravao je šef struke Napretka Milorad Kosanović da pozicija na tabeli – na kojoj je ekipa iz Vranja poslednja – ne sme da zavara, tim pre što se Dinamo preporodio dolaskom Saše Ćurčića u klub, ali to svakako nije opravdanje za još jedan slab nastup Kruševljana, koji ni posle trećeg kola drugog dela prvenstva Super lige fudbaleri Napretka ne znaju za pobedu, ali ni postignuti gol.

Domaće je ka pobedi poveo Popović u 40. minutu, pa se na odmor otišlo sa minimalnom i svakako dostižnom prednošću Dinama, ali je u nastavku trijumf sa dva gola, u 51. i 74. minutu, overio Dimitrov, a Stevanović pet minuta pred kraj utakmice samo formalizovao pitanje pobednika.

Fudbaleri Napretka ostaju sa 33 boda – pri čemu sa samo jednim osvojenim u tri prolećna kola – na šestom mestu tabele, ali su već 6. marta pred novim iskušenjem. U 25. kolu super lige gostovaće ekipi Čukaričkog koja je četvrta na tabeli i u aktuelnom kolu pobedila je na gostovanju Spartak.