Visok poraz Napretka na Banovom brdu

Postavljeno: 02.03.2022

Kruševljani i dalje bez pobede ove godine u Super Ligi, u 25. kolu poraženi od Čukaričkog sa 3:0.

Utakmica je praktično rešena u 100 sekundi, između 40. i 42. minuta, kada su fudbaleri Čukaričkog postigli dva gola. Nije domaći tim pre toga puno pretio, ali je zatim u blic krigu došao do značajne rezultatske prednosti. Mrežu Napretka načinje Marko Rakonjac, nakon što ga je lepo uposlio Stefan Kovač. Nepuna dva minuta kasnije Kovač je krenuo iz centralnog kruga, stigao do šesnaesterca Napretka i bez problema zatresao mrežu gostiju za 2:0. Možda bi sve bilo u nastavku utakmice drugačije da je Džugurdić u finišu prvog poluvremena iskoristio idealnu šansu za Napredak, ali je loptu kojom ga je poslužio Spremo glavom loše šutirao.

U 60. minutu Čolović zaokružuje pobedu svog tima nakon što mu je asistirao Rakonjac. Imao je dosta prostora po desnoj strani i znao da to iskoristi, pogodivši bliži ugao Napretkovog gola. Usledila je provera u VAR sobi, posle koje je gol ozvaničen.

– Igrali smo dobro prvih 40 minuta, imali svoje polušanse. Onda smo za dva minuta primili dva gola i to je poremetilo naš tok utakmice. Primili smo sva tri gola onako kako smo znali da ih možemo primiti i tamo gde je Čukarički najjači. Čestitam protivniku na zasluženoj pobedi, mi ćemo izvući pouke iz ove utakmice i idemo dalje – rekao je neposredno posle utakmice šef struke Napretka Ivan Stefanović.

Napredak je pretrpeo 11. poraz u ovom prvenstvu i ostao je na 32 osvojena boda. Sledeći protivnik mu je novosadski Proleter, koji u Kruševcu gostuje 7. marta.

Čukarički – Napredak 3:0 (2:0)

Strelci: 1:0 – Rakonjac u 40, 2:0 – Kovač u 42, 3:0 – Čolović u 60. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Danilo Nikolić. Pomoćnici: Milan Šutulović i Ivan Mikalački. Žuti kartoni: Drezgić (Čukarički), Spremo, Marjanović (Napredak).

ČUKARIČKI: Petrović, Stevanović (od 76. Rogan), Rakonjac (od 68. Aganspahić), Kempbel (od 68. Endijae), Kajević (od 60. Ergelaš), Mijailović, Čolović (od 60. Savić), Drezgić, Šapić, Kovač, Roganović.

NAPREDAK: Vasiljević, Kerkez, Đuričković (od 80. Milovanović), Mladenović (od 46. Jovanović), Mršić, Todorović, Spremo, Džugurdić (od 46. Kočić), Marjanović, Rašković (od 63. Krstić), Melunović (od 80. Kunić).