Velika pobeda Napretka u Senti!

Postavljeno: 16.09.2021

Posle pet pobeda kod kuće, Napredak zabeležio prvi trijumf ove sezone na gostujućem terenu. U Senti je pobedio TSC sa 2:1 i posle devetog kola je treći na tabeli Super lige!

Ekipa Napretka desetkovana je otputovala u Sentu, sa ciljem da – ako je ikako moguće – oslabljena neigranjem više standardnih prvotimaca bude neporažena. Umesto toga, vraća se u Kruševac sa sva tri osvojena boda protiv favorizovanog protivnika, što je Napredak popelo na visoko treće mesto na tabeli.

TSC je stvarao šanse, dok se Napredak očekivano fokusirao na odbranu i pokušaj da se iz kontri ugrozi gol protivnika. Taktika je bila savršena – iz prve prilike na utakmici Napredak je poveo u 35. minutu, kada je Spremo asistirao Marku Bačaninu koji je šutirao iz okreta, a lopta prošla uz samu stativu do gola. Zanimljivo je da je to bio treći gol ovog igrača protiv TSC na poslednje dve međusobne utakmice, pošto je na prethodnoj dva puta zatresao mrežu istog protivnika.

Nastavili su domaći fudbaleri da stvaraju prilike, a Napredak, sa odličnim Vasiljevićem na golu, da se uspešno brani. A onda je u 77. minutu vođstvo Kruševljana udvostručeno iz kontranapada u kome je Petar Đuričković asistirao Đorđu Jovanović koji je savladao istrčalog golmana TSC-a i postigao svoj četvrti gol u ovoj sezoni.

Do kraja utakmice domaći su uspeli samo da ublaže poraz, golom Saše Tomanonovića u 87. minutu utakmice za konačnih 2:1 za goste iz Kruševca.

– Pobedili smo, moram da kažem malo i srećno, TSC je imao nekoliko vrlo zrelih prilika koje nije realizovao. Videlo se da Napredak zna šta hoće, mogli smo i da izgubimo, ali se tačno po igri Napretka videlo koje su to konture igre, na koji način smo se suprotstavili TSC-u i konačno je, posle dužeg vremena, Napredak na trećem mestu – rekao je posle trijumfa svog tima šef Napretkove struke Milan Đuričić, svakako prezadovoljan ishodom utakmice.

U narednom kolu, Napredak u Kruševcu dočekuje ekipu Čukaričkog.