Vaterpolisti Rasine poraženi sa „peterca“, nadigran i Goč

Postavljeno: 23.11.2020

Derbi začelja Prve A lige u Beogradu rešen kaznenim udarcem u završnoj četvrtini koji je domaćin pretvorio u pobedu protiv kruševačke Rasine (10:9). U Kruševcu šabačka Sava bolja od Goča (7:12)

Izgedalo je da kruševački vaterpolisti najzad mogu do druge pobede u ovom šampionatu. U petom kolu Prve A lige gostovali su u Beogradu istoimenoj ekipi i već posle prve četvrtine imali zavidnu prednost od 4:1. Nadonadili su je domaćini do poluvremena (6:6), ali se Kruševljani nisu predali, pa se u nastavku meča vodila velika i uglavnom ravnopravna borba. Pobednik je odlučen sa „peterca“ u poslednjoj četvrtini. Kazneni udarac je skrivio Aljoša Tomašević, a kapiten Beograda Miloš Šuberić bio je siguran izvođač. Rezultatom 10:9 za domaći tim utakmica je i završena.

Vaterpolisti Rasini ostali su na jednoj pobedi u dosadašnjem toku prvenstva i pretposlednji su na tabeli. U sledećoj utakmici dočekaće u Kruševcu ekipu Taša, trenutno drugoplasiranu na tabeli.

A na gradskom bazenu u Kruševcu odigran je još jedan derbi začelja, ali Prve B lige. Goč je dočekao šabačku Savu i prepustio joj bodove, pošto su gosti slavili sa 12:7. Izjednačeno je bilo do sredine druge četvrtine, kada je rezultat bio 4:4, ali od tog trenutka dominiraju gosti, u trećoj četvrtini vezuju tri postignuta gola i pitanje pobednika meča time je praktično bilo rešeno.

Goč je i posle šestog kola bez osvojenog boda, a u sledećem gostuje Bečeju.

S.M., Foto: VK Sava