U Aleksandrovcu slave rukometaše

Postavljeno: 06.07.2021

Posle nekoliko godina posta, rukometaši Župe 54 iz Aleksandrovca, u baražu, izborili su plasman u Supr B ligu. Oni su u odlučujućem meču pobedili Slogu iz Petrovca na Mlavi 32:25(15:14) i najavili povratak na stare staze slave

Kao članovi Prve lige Zapad, bili su najubedljiviji i titula prvaka im je omogućila baraz. Sloga iz Petrovca na Mlavi nije bila ekipa za podcenjivanje, o čemu svedoči samo gol razlike u prvom poluvremenu za Župu. U nastavku, međutim, Župa je zaigrala svesna da može da nadigra rivala, bez obzira što je golman gostiju Miletić, na primer ,imao 26 odbrana.

Kapiten domaćih Saša Pribaković i njegovi klupski drugovi, pod dirigentskom palicom Slobodana Marinkovića i Nenada Markovića, ljude od struke, zaslužili su trijumf koji je u uslovima pod kojima je odigrana Prva liga Zapad B, pre svega zbog Kovida 19, i potvrdili da ovo podneblje još u doba stare Jugoslavije bili su na vrhu lestvice najuspešnijih klubova.