I treći poraz Trajala u nizu!

Postavljeno: 25.04.2021

U utakmici važnoj za opstanak u Prvoj ligi Srbije, FK Trajal poražen u Kruševcu od IMT-a sa 2:3 i dodatno smanjio šanse da i u narednoj sezoni igra u ovom rangu. „Gumarima“ nisu pomogla ni dva jedanaesterca, koja je na ovoj utakmici realizovao Pavlović

Nastavili su „gumari“ seriju loših rezltata u prvoligaškom prvenstvu, pretrpevši i treći uzastopni poraz, koji ih – s obzirom na situaciju na tabeli – može skupo koštati. Na Gradskom stadionu u Kruševcu pobedio ih je IMT sa 3:2.

Problemi su se pojavili već na startu utakmice, kada su gosti u 4. minutu preko Andreje Lazovića poveli sa 1:0, a u 14. minutu golom Ismaela Fofane i udvostručili svoje vođstvo. Osam minuta nakon toga domaći fudbaleri su iz penala koji je realiozovao Predrag Pavlović uspeli da prepolove prednost IMT-a na 2:1 i tim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku utakmice, Pavlović se se u 52. minutu i po drugi put upisao u listu strelaca, donoseći još jednim iz penala svom timu izjednačenje i nadu da se do kraja možda dođe i do tako važnog „celog plena“. Međutim, samo dva minuta posle toga gosti su ponovo vodili, nakon što je Veljko Kijevčanin pogodio za 3:2, što će na kraju biti i konačan ishod utakmice.

Trajal je u sve nazavidnijom poziciji i sada je 13. na tabeli sa 33 boda, a hoće li se zadržati na toj poziciji zavisi od ishoda utakmice između Kolubare i Radničkog iz Pirota, koji je sa bodom manje na jednoj poziciji niže od „gumara“. Upravo se ove dve ekipe sastaju u 30. kolu u međusobnom duelu, u jednoj od onih utakmica na kojima ne postoji druga opcija osim pobede.

Fudbaleri Trajala su, inače, na poslednjih pet utakmica osvojili samo jedan bod.