Trajal u Kruševcu nerešeno sa Inđijom

Postavljeno: 28.09.2022

Meč 11. kola Prve lige Srbije između Trajala i Inđije završen podelom bodova, sa rezultatom 1:1.

„Gumari“ su i po treći put ove sezone remizirali. Ovoga puta su kao domaćini u Kruševcu nerešeno igrali protiv ekipe Inđija Toyo Tires iz Inđije. Igralo se borbeno i dinamično, ali na trenutke i nervozno, što je samo potvrdilo da su oba tima želeli do pobede. Na kraju se se oba toima morala zadovoljiti polovičnim „plenom“.

Kruševljani su ambiciozno otvorili meč i inicijativu krunisali vođstvom, koje im je u 18. minutu doneo Stefan Golubović. Međutim, u završnici poluvremena Trajal ostaje bez Radosava Aleksića koji je, posle prekršaja nad Desančićem, zaradio direktni crveni karton, odnosno isključenje, da bi u 44. minutu Bojan Mijajilović postigao autogol i zahvaljujući njemu gosti su došli do izjednačenja. U jednom trenutku strasti su se i dodatno podigle, pa je nakon sukoba dve klupe sudija Uroš Ržić sankcionisao trenera Nikolića i Petrovića.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale, pa je rezultat 1:1 ostao konačan ishod utakmice. U tom delu utakmice najveću šansu domaći tim je imao u 50. minutu, kada je posle kornera Golubović bio neprecizan.

U 11. kolu Prve lige Srbije, IMT je pobedio Loznicu 1:0 i preuzeo prvo mesto na tabeli. Ima 26 bodova, tri manje od Grafičara, ali i dve utakmice više od tog rivala. Grafičar će svoju utakmicu 11. kola odigrati u četvrtak, od 15 časova protiv Slobode. Vršac je igrao 1:1 sa Radom na Banjici, Jednistvo je rezultatom 2:0 bilo bolje od Radničkog, dok je Metalac slavio na gostovanju Novom Sadu 1:0.

Kruševački tim je trenutno na tabeli deveti sa 12 bodova. U sledećem kolu gostuju u Gornjem Milanovcu ekipi Metalca.