Trajal sezonu završio pobedom u Smederevu

Postavljeno: 22.06.2020

Posle šest prvenstvenih utakmica bez postignutog gola, Trajal u poslednjem kolu Prve lige Srbije osvojio sva tri boda na gostovanju Smederevu 1924 (1:2) i prvenstvo završio na 13. mestu

Igrali su „gumari“ čitavih 580, a računajući i dve u međuvremenu odigrane prijateljske utakmice čak 760 minuta, bez datog gola. Stekao se već utisak da će sezonu i završiti bez bar još jedne golgeterske realizecije. Ipak, uspeli su da u Smederevu u utakmici poslednjeg, 30. kola Prve lige, dva puta zatresu mrežu istoimenog protivnika (1:2) i na taj način napokon zabeleže sedmu pobedu ove sezone.

Smederevo je prvo povelo i to golom iz jedanaesterca, koji je debitantkinja na prvoligaškoj utakica Jelena Cvetković dosudila nakon što je Radmanovac srušio Mitića u svom kaznenom prostoru. Egzekutor je bio Todorović. To je nateralo Kruševljane da zaigraju odlučnije i ofanzivnije, a rezultat je stigao u 39. minutu kada je Milisavljević sa 14 metara pogodio gornji ugao protivničkog gola. Odluka o pobedniku pada u 67. minutu, kada je Milisavljević lepo poslužio Đurovića, a ovaj se dobro snašao pred golom „oklopnika“, za konačnih 2:1 za Trajal.

„Gumari“ su ovom pobedom donekle ublažili utisak o svojoj turbulentoj i neubedljivoj sezoni, u kojoj su uz sedam pobeda imali 10 nerešenih ishoda i 13 poraza, pa je 31 osvojeni bod bio dovoljan za tek 13. mesto u konkurenciji 16 ekipa. Jedna od glavnih boljki njihove igre tokom sezone bila je neefikasnost, s obzirom na to da su na 30 utakmica protivničke mreže zatresli samo 21 put, pa se to nikako ne može pripisati samo nedostatku sportske sreće.

Šefu stručnog štaba Trajala Nenadu Sakiću je istekao ugovor, a da li će obnoviti saradnju sa „gumarima“ ostaje da se vidi nakon pregovora i prelaznog roka.