Trajal poražen od Kabela!

Postavljeno: 05.05.2021

Pobednika odlučio penal, šanse „gumara“ za opstanak u Prvoj ligi praktično samo teoretske

Najavljivana je današnja utakmica kao poslednja nada Trajala za opstanak u prvoligaškoj konkurenciji, ali je i protivnik bio silno motivisan, vodeći borbu za sam vrh tabele.

I završeno je 15. porazom Trajala u ovoj sezoni. U utakmici 31. kola, na Gradskom stadionu u Kruševcu, novosadski Kabel trijumfovao je sa 1:0. Jedini gol na utakmici viđen je u 60. minutu, kada je Slobodan Novaković iskoristio jedanaesterac dosuđen za gostujući tim. Od 71. minuta igrali su „gumari“ i sa igračem manje, pošto je isključen Radoslav Aleksić.

Nakon najnovijeg poraza, Trajal je tri kola pre kraja sezone na 14. mestu tabele sa 34 boda. Tri bolje plasirane ekipe, Dinamo, Dubočica i Borac imaju po bod, a Radnički iz Sremske Mitrovice i Železničar po sedam bodova više, a oni se nalaze na poziciji koja graniči liniju „zone ispadanja“. Do kraja prvenstva u opticaju je još ukupno devet bodova, tako da teoretske šanse Trajala za opstanak postoje, ali u praksi to baš i nije razlog za optimizam…

Već ove nedelje (9. maj) Trajal očekuje teško gostovanje u Kragujevcu lideru na tabeli, Radničkom 1923. Sledi meč u Kruševcu protiv OFK Žarkova i, na kraju sezone, utakmica u Čačku protiv Borca.

Poslednja vest je, inače, da je Komisija za žalbe Fudbalskog saveza Srbije odbila prigovore prvoligaša Borca iz Čačka i Jagodine, te tako potvrdila odluke disciplinskog organa o oduzimanju po šest bodova ovim klubovima. Trajalu, međutim, ni to očigledno neće pomoći…